Ізолювальна монолітна муфта

mufta_1.jpg 

Електроізолюючі з'єднання. Загальний опис

Терміни «ізолююче з'єднання», «електроізолюючі з'єднання», «електроізолююча вставка», «ізолювальна монолітна муфта», що зустрічаються в різних нормативних документах і технічній літературі, є рівнозначними.

Вставки електроізолюючі (ВЕІ) призначені для забезпечення електричного роз'єднання трубопроводу, що захищається електрохімічним захистом, від об'єкта, що не захищається, заземленого або має власну систему електрохімічного захисту (ЕХЗ), а також електричного секціонування трубопроводів, що проходять в зонах впливу блукаючих і наведених струмів.

Вставки застосовуються для систем транспортування природного газу, сирої нафти і продуктів її переробки, попутного нафтового газу, зріджених газів, ШФЛУ, мінеральних масел, питної води, а також інших технологічних середовищ.

Застосування вставок дозволяє оптимізувати роботу засобів електрохімічного захисту, скоротити витрати на електроенергію, істотно знизити шкідливий вплив наведених (блукаючих) струмів, і як наслідок - підвищити надійність і термін експлуатації трубопроводів.

Ізолюючі монолітні муфти (вставки електроізолюючі, електроізолюючі з'єднання) підземного і надземного виконання відрізняються типом зовнішнього покриття. 

Електроізолюючі з'єднання встановлюються:

на магістральних трубопроводах, на промислових, технологічних та інших трубопроводах. в системі газопостачання населених пунктів, а також в розподільних комунальних мережах та теплоенергетиці (станції, бойлерні, котельні та ін. де є заземлення).

Рекомендовані місця установки:

— на кордонах ділянок (секцій) електро-хімічного захисту трубопроводів
— на кордонах ділянок власності, в т.ч. роз'єднання від трубопроводів-відводів
— на кордонах ділянок трубопроводу з різними типами і якістю захисних покриттів, різними системами ЕХЗ або значною зміною питомого електроопору грунту, в т.ч. між надземними і підземними ділянками
— на кінцях зони дії блукаючих або телуричних постійних струмів або змінної напруги
— на кордонах переходів багатониткових трубопроводів через водні перешкоди
— на кордоні розділу з незахищеними або заземленими підземними спорудами або обладнанням
— в місцях з'єднання свердловин підземних нафтосховищ з шлейфами свердловин і іншими трубопроводами
— в інших місцях, що вимагають електричного поділу трубопроводу

Примітка: Застосування ізолюючих монолітних муфт (електроізолюючих вставок) не обмежується вищевказаними випадками.

mufta2.jpg

Діелектричні властивості

Головним функціональним призначенням ізолюючих монолітних муфт (вставок електроізолюючих) є забезпечення електричного роз'єднання ділянок трубопроводів.

Перетікання струму може виникнути через різницю потенціалів між ділянками трубопроводу, розділених електроізолюючим з'єднанням, і може здійснюватися через:

— обладнання та матеріали для електрохімічного захисту транспортований продукт
— навколишнє середовище (грунт)
— електроізолюючі матеріали, що застосовуються в конструкції електроізолюючого з'єднання.


Діелектричні показники ізолюючих монолітних муфт (електроізолюючих вставок) підтверджуються наступними випробуваннями:

— на діелектричну міцність (електрична міцність при змінному струмі 5000 В з частотою 50 Гц повинна зберігатися протягом не менше 1 хвилини);
— перевірка електричного опору (електричний опір ізолюючої монолітної муфти постійному струму напругою 1000 В повинна становити не менше 5,0 МОм)


Для запобігання виходу з ладу електроізолюючих компонентів внаслідок імпульсних перенапруг, викликаних зовнішніми джерелами, електроізолюючі з'єднання повинні експлуатуватися з встановленими на них іскровими розділовими розрядниками.

20180529-094253.jpg

call-icon

Телефон

+38 067 776 18 62

map-icon

Місцезнаходження

35331, Рівненська обл., Рівненський р-н,
с. Городок, вул. Барона Штейнгеля, б. 3А

envelope-icon

Email

eksimlegal@gmail.com